b254234-1

HTC wcale nie zamierza szybko zapomnieć o modelu One. Jego ulepszona wersja trafiła do przedsprzedaży dla mieszkańców Wielkiej Brytanii i charakteryzuje się zdejmowalną tylną klapką, pod którą znajdziemy dwa sloty na karty SIM oraz jeden na karty pamięci.

HTC One w wersji międzynarodowej charakteryzował się obudową unibody i mogliśmy zapomnieć o powiększenie jego pamięci przez kartę micro-SD, gdyż z taką konstrukcją było to niemożliwe (HTC z jakichś pobudek nie lubi slotów ukrytych po bokach obudowy 🙁 ).

Niewielu jednak wie, że HTC One w wersji przeznaczonej na rynek chiński prezentuje się nieco inaczej. Posiada zdejmowalną tylną klapkę z umiejscowionymi pod nią slotami: podwójnym na MicroSIM oraz jednym na kartę pamięci micro-SD. Dokładnie taka sama odmiana tego smartfona trafiła do przedsprzedaży w brytyjskim oficjalnym sklepie HTC.

b254234

Mnie zaskakują dwie rzeczy – dlaczego postanowiono ograniczyć się do Wielkiej Brytanii i dlaczego zdecydowano się na ten krok dopiero teraz, gdy konkurencja oferuje już szybsze i atrakcyjniejsze smartfony. Możliwe, że Wielka Brytania jest królikiem doświadczalnym – jeśli sprzedaż osiągnie zadowalający poziom, HTC zdecyduje się na dystrybuowanie One’a Dual SIM na cały świat.

Osobiście jestem zdania, że tak powinien wyglądać HTC One od samego początku. Jednoczęściowa obudowa nie jest niczym rewelacyjnym i zdecydowanie lepszym pomysłem jest smartfon z tylną klapką i dwoma dodatkowymi slotami. A i baterię można wymienić gdy ta się zużyje…

Via

Be Sociable, Share!