Nokia-Lumia-525

Nokia Lumia 525 to następca bardzo pop­u­larnej w naszym kraju Nokii Lumia 520. Prezen­tuje się do niej podob­nie, lecz na szczęś­cie nie zabrakło zmian na lepsze.

Nokia ma już swój nowy budże­towy model z rodziny Lumia. Jest to Nokia Lumia 525 i ma ona wejść do sprzedaży jeszcze w tym roku, także w Polsce.

To, czym może się pochwalić, to spora ilość pamięci oper­a­cyjnej. RAM-u zna­jdziemy w niej aż cały giga­bajt, co w tym seg­men­cie jest wynikiem bardzo dobrym. Bez zmian jed­nak pozostał dwur­dzeniowy pro­ce­sor o tak­towa­niu 1 GHz. Wyświ­et­lacz posi­ada przekątną 4″ i rozdziel­czość 480x800 pik­seli — pod tym wzglę­dem jest co najwyżej tak sobie. W Lumii 525 pamięć wewnętrzna to 8 GB i można ją pow­ięk­szyć kar­tami micro-SD. Aparat charak­teryzuje się matrycą 5 Mpix, lecz zabrakło drugiego, zna­j­du­jącego się na fron­cie obudowy.

 


 
Smart­fon prezen­tuje się naprawdę dobrze. Nie zapom­i­na­jmy, ze jest to Lumia 525, czyli najniższy z mod­eli należą­cych do rodziny Lumia. 1 GB pamięci RAM zapowiada żwawe dzi­ałanie. Możemy się spodziewać, że cena nie będzie odstawać od tej, w której sprzedawana jest Lumia 520 (650 zł). Kole­jnym atutem jest spora liczba wer­sji kolorysty­cznych, lecz do tego Nokia już nas przyzwyczaiła ;)

 

Ciekawe? Podziel się!