hack-front-facing-camera-your-nexus-7-record-720p-hd-video.w654

Android 4.4 KitKat otrzymał całkiem sporo usprawnień względem swojego poprzednika. Nieco archaiczna aplikacja aparatu jednak pozostała niezmieniona, lecz wkrótce zastąpi ją całkiem nowa.

Standardowa aplikacja aparatu w Androidzie jest słaba. Nie pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych, ma mało ustawień i nawet wykonane zdjęcia wydają się być mniej efektowne (choć akurat to jest sprawa braku sztucznego podbijania kolorów, co dla niektórych może być zaletą) niż te robione aplikacjami zawartych w producenckich nakładkach.

Internautom grzebiącym w kodzie źródłowym najnowszego Androida udało się odkryć zaskakującą rzecz – posiada on ukryte API przeprojektowanej aplikacji aparatu. Posiada ona między innymi tryb zdjęć seryjnych, wykrywanie twarzy, wspiera format RAW oraz odczepiane aparaty. Do tego zawiera bardziej zaawansowane ustawienia zdjęć.

Rzecznik Google’a, Gina Scigliano, potwierdził istnienie nowej aplikacji aparatu. Wspomniał, że będzie ona oferować tryb seryjny umożliwiający wykonywanie zdjęć o różnych wartościach ustawień w bardzo krótkim odstępie czasu.

Pytanie: skoro aplikacja została już wykonana, to dlaczego finalnie nie możemy z niej korzystać w Androidzie 4.4 KitKat? Możliwe, że nie była jeszcze do końca dopieszczona i sprawiała problemy ze stabilnością. Jednakże, skoro jest już zawarta w architekturze plików systemu, możemy się jej spodziewać lada chwila. Prawdopodobnie będzie można z niej korzystać już najbliższej aktualizacji, jaka trafi do KitKata, choć nie jest to jeszcze nic stuprocentowo pewnego.

Via

Be Sociable, Share!