taekfoto

Oddział Nokii ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich opublikował reklamę, która jest naprawdę dziwna… Możemy się dzięki niej dowiedzieć, że robienie dobrych zdjęć smartfonem jest nie mniej trudne niż opanowanie wschodnich sztuk walki. Chyba, że korzysta się z Lumii 1020.

Tak dziwnej reklamy nie widziałem od dawna. Za promocję Lumii 1020 zabierają się oddziały Nokii z całego świata. Jedni marketingowcy do swojego zadania podchodzą na poważnie, a inni wolą sobie zażartować. Do tych drugich zalicza się z pewnością ekipa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Głównym bohaterem jest tu mistrz Rez-Tu-Lo (co po angielsku brzmi podobnie do „zbyt mała rozdziałka”), który w zaledwie 250 krokach chce nam przedstawić tajniki sztuki… taekfoto (oczywiste nawiązanie do koreańskiego Taekwondo). Bynajmniej nie chodzi o dalekowschodnie sztuki walki, lecz o… wykonywanie dobrych zdjęć smartfonem. Można odczuć wrażenie, że nie jest to coś prostego. Po co jednak tracić czas i pieniądze na kurs, skoro można się przesiąść na Lumię 1020?

Jak to zwykle w reklamach topowych Nokii bywa, celem było pokazanie zalet aparatu fotograficznego. Nie powinno to dziwić, gdyż w tej kwestii Finowie są bezkonkurencyjni. Pytanie tylko, czy taka forma zachęci kogoś do zakupu i sprawi, że o zakupie Lumii pomyśli poważnie? Coś słabo to widzę 😀 Spotu nie zamierzam krytykować – choć głosy na jego temat są dość negatywne, ja uważam go za… po prostu inny. Przynajmniej jest oryginalny, a co!

Via

Be Sociable, Share!