Grand2_6

Samsung dzisiaj zaprezentował kolejnego smartfona. Jest to Galaxy Grand 2, który prezentuje się jako solidny przedstawiciel klasy średniej z bardzo dużym – bo aż 5,25-calowym – ekranem.

Dzisiaj niektórzy z nas mogli podziwiać pierwszy śnieg. Tak, jak zima zaskoczyła drogowców, Samsung zaskoczył swoją premierą kolejnego urządzenia.

Samsung Galaxy Grand 2 na pierwszy rzut oka prezentuje się jak smartfon najwyższej klasy – duży ekran, design jak w trzecim Galaxy Note robią naprawdę dobre wrażenie. Specyfikacja w środku również jest bardzo dobra, lecz wciąż nie możemy mówić o poziomie Galaxy S4 czy wspomnianego powyżej Note’a III. Grandowi 2 bliżej do klasy średniej, niż do high-endu.

Grand2_3

Grand2_2

Wyświetlacz LCD otrzymał imponującą przekątną 5,25″ i już nie tak imponującą w dzisiejszych czasach rozdzielczość 1280×720 pikseli. Sercem smartfona jest czterordzeniowy procesor pracujący w częstotliwości 1,2 GHz. W szybkiej pracy pomaga 1,5 GB RAM-u. Wbudowana pamięć 8 GB nie powinna być dużą przeszkodą z powodu zastosowania czytnika kart pamięci. Dzięki dużym wymiarom urządzenia udało się zmieścić pokaźną baterię 2 600 mAh, która powinna zapewnić bardzo dobry czas pracy. Zastosowany aparat cyfrowy posiada matrycę 8 Mpix, a system operacyjny to Android 4.3 Jelly Bean.

Samsung Galaxy Grand 2 prezentuje się naprawdę fajnie, choć jego sukces w sporej mierze będzie zależeć od ceny, która nie jest jeszcze znana.

Via

Ciekawe? Podziel się!