Galaxy-S5-chassis

Jakiś czas temu do sieci przedostała się plotka na temat tego, że Samsung w przyszłym roku zaprezentuje smartfona z nowej linii Galaxy F, która będzie stać w hierarchii jeszcze wyżej, niż Galaxy S. Różnicą będzie m.in. jakość użytych materiałów, które nie będą miały nic wspólnego z tandetnym plastikiem, z którego Samsung obecnie korzysta z uporem maniaka.

Samsung uwielbia plastik. Jest tani w produkcji i prezentuje się nie najgorzej na nieużywanych urządzeniach. Problem w tym, że wytrzymałość na upadki i zarysowania nie są jego mocną stroną. Konkurencja taka, jak HTC czy Apple postanowiła wyróżniać się smartfonami z obudową wykonaną z materiałów lepszej jakości, jak poliwęglan, aluminium czy szkło. Nowa linia smartfonów Samsunga ma pójść tą samą drogą.

Już we wrześniu mogliśmy przeczytać, że Samsung na początku przyszłego roku zamierza zaprezentować pierwszego smartfona z linii Galaxy F. Do tej pory była to jedynie mało wiarygodna plotka brzmiąca jak pobożne życzenie, lecz teraz mamy dowód na to, że coś jest na rzeczy. Do Internetu przedostały się dwie fotki przedstawiające metalowy szkielet obudowy tego urządzenia.

galaxy-f-metal-chassis

Osobiście jestem zadowolony z tego, że Samsung wreszcie zaczyna dbać o jakość wykonania swoich telefonów. Miejmy tylko nadzieję, że nie zabije nas astronomiczną ceną…

Via

Be Sociable, Share!