LG-logo-3

LG w bliżej nieokreślonej przyszłości może zaskoczyć nas prezentacją własnych układów SoC. Mówi się, że jako pierwsze będą dwie jednostki: jedna cztero- i jedna ośmiordzeniowa.

LG produkując smartfony do tej pory korzystało z chipsetów firm trzecich, m.in. Qualcomma. Wkrótce to może się zmienić, gdyż chodzą pogłoski, że pracuje nad własnymi układami System-on-Chip (zawierającymi procesor, pamięć RAM, grafikę i parę innych elementów w jednym miejscu).

Pierwszymi z takich układów miałyby być dwie jednostki nazywane Odin. Słabsza z nich otrzyma czterordzeniowy procesor o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,2 GHz i grafikę ARM Mali-T604. Jednakże, jej głównym zastosowaniem będzie napędzanie nie smartfonów, a nowoczesnych telewizorów Smart TV.

W przeciwieństwie do tego powyżej opisanego, mocniejszy SoC jest tworzony z myślą o flagowych słuchawkach LG. Ma się w nim znaleźć procesor o ośmiu rdzeniach oraz GPU Mali-T760. Niestety, nie znamy maksymalnej częstotliwości taktowania procesora, lecz logicznie myśląc, będzie ona wyższa, niż 2,2 GHz. Może 2,5 Ghz? Byłoby ciekawie.

Obecnie nie wiemy, kiedy LG zamierza przedstawić oba układy. Myślę, że odpowiednim momentem byłyby targi CES 2014, które odbędą się na początku stycznia.

Via

Be Sociable, Share!