LG-logo-3

LG w bliżej nieokreślonej przyszłości może zaskoczyć nas prezen­tacją włas­nych układów SoC. Mówi się, że jako pier­wsze będą dwie jed­nos­tki: jedna cztero– i jedna ośmiordzeniowa.

LG pro­duku­jąc smart­fony do tej pory korzys­tało z chipsetów firm trze­cich, m.in. Qual­comma. Wkrótce to może się zmienić, gdyż chodzą pogłoski, że pracuje nad włas­nymi układami System-on-Chip (zaw­ier­a­ją­cymi pro­ce­sor, pamięć RAM, grafikę i parę innych ele­men­tów w jed­nym miejscu).

Pier­wszymi z takich układów miałyby być dwie jed­nos­tki nazy­wane Odin. Słab­sza z nich otrzyma czterordzeniowy pro­ce­sor o maksy­mal­nej częs­totli­wości tak­towa­nia 2,2 GHz i grafikę ARM Mali-T604. Jed­nakże, jej głównym zas­tosowaniem będzie napędzanie nie smart­fonów, a nowoczes­nych telewiz­orów Smart TV.

W prze­ci­wieńst­wie do tego powyżej opisanego, moc­niejszy SoC jest twor­zony z myślą o flagowych słuchawkach LG. Ma się w nim znaleźć pro­ce­sor o ośmiu rdzeni­ach oraz GPU Mali-T760. Niestety, nie znamy maksy­mal­nej częs­totli­wości tak­towa­nia pro­ce­sora, lecz log­icznie myśląc, będzie ona wyższa, niż 2,2 GHz. Może 2,5 Ghz? Byłoby ciekawie.

Obec­nie nie wiemy, kiedy LG zamierza przed­stawić oba układy. Myślę, że odpowied­nim momentem byłyby targi CES 2014, które odbędą się na początku stycznia.

Via

Ciekawe? Podziel się!