screen_shot_2013-11-20_at_12.07.21_pm

Wczoraj napisałem, że według plotek o godzinie 19 do sklepu z aplikacjami Windows Phone miał zawitać Instagram. Informacja ta okazała się być prawdziwa i już teraz oficjalna aplikacja jest gotowa do pobrania dla użytkowników tego systemu.

Instagram to aplikacja pozwalająca na dzielenie się ze światem swoimi zdjęciami i filmikami oraz edytowanie ich za pomocą wbudowanych filtrów. Stworzył on gigantyczną (sięgającą ponad 150 milionów użytkowników) społeczność, wśród której nie brakuje także Polaków. Wiele osób może się śmiać z niskiego poziomu artystycznego zamieszczanych zdjęć wśród których dominują te przedstawiające stopy fotografa bądź jego posiłek (popijany koniecznie kawą ze Starbucksa!), lecz prawda jest taka, że nigdzie indziej nie znajdziemy tak wielu osób dzielących się swoimi fotkami.

Od wczorajszego wieczora ta aplikacja zadebiutowała w Sklepie Windows Phone dołączając do swoich odpowiedniczek z iOS-a i Androida. Na razie jednak Instagram w wersji na Windows Phone jest publiczną betą,  czym dowiadujemy się już po samej nazwie apki.

Oczywiście, interfejs programu został dostosowany pod system Microsoftu, przez co wygląda on naprawdę elegancko. Niestety, wielu użytkowników narzeka na pojawiające się awarie i powolne działanie, lecz należy liczyć się z tym, że mamy do czynienia z betą.

Instagrama na platformę Windows Phone można pobrać klikając tutaj.

 

Be Sociable, Share!