screen_shot_2013-11-20_at_12.07.21_pm

Wczo­raj napisałem, że według plotek o godzinie 19 do sklepu z aplikac­jami Win­dows Phone miał zaw­itać Insta­gram. Infor­ma­cja ta okazała się być prawdziwa i już teraz ofic­jalna aplikacja jest gotowa do pobra­nia dla użytkown­ików tego systemu.

Insta­gram to aplikacja pozwala­jąca na dzie­le­nie się ze światem swoimi zdję­ci­ami i filmikami oraz edy­towanie ich za pomocą wbu­dowanych fil­trów. Stworzył on gigan­ty­czną (się­ga­jącą ponad 150 mil­ionów użytkown­ików) społeczność, wśród której nie brakuje także Polaków. Wiele osób może się śmiać z niskiego poziomu artysty­cznego zamieszczanych zdjęć wśród których domin­ują te przed­staw­ia­jące stopy fotografa bądź jego posiłek (popi­jany koniecznie kawą ze Star­bucksa!), lecz prawda jest taka, że nigdzie indziej nie zna­jdziemy tak wielu osób dzielą­cych się swoimi fotkami.

Od wczo­ra­jszego wiec­zora ta aplikacja zade­bi­u­towała w Sklepie Win­dows Phone dołącza­jąc do swoich odpowied­niczek z iOS-a i Androida. Na razie jed­nak Insta­gram w wer­sji na Win­dows Phone jest pub­liczną betą,  czym dowiadu­jemy się już po samej nazwie apki.

Oczy­wiś­cie, inter­fejs pro­gramu został dos­tosowany pod sys­tem Microsoftu, przez co wygląda on naprawdę ele­gancko. Niestety, wielu użytkown­ików narzeka na pojaw­ia­jące się awarie i powolne dzi­ałanie, lecz należy liczyć się z tym, że mamy do czynienia z betą.

Insta­grama na plat­formę Win­dows Phone można pobrać klika­jąc tutaj.

 

Ciekawe? Podziel się!