Snapdragon-805-HDblog-520x292

Snapdragon 800 to obecnie jeden z najszybszych mobilnych procesorów. Jego producent, Qualcomm, pokazał teraz jego następcę, który jest jeszcze szybszy i pozwala na natywne wsparcie dla rozdzielczości 4K.

Qualcomm nie daje szans swojej konkurencji. Nie dość, że jego Snapdragony są powszechnie stosowane w dziesiątkach lub nawet setkach urządzeń, to jego topowy produkt – Snapdragon 800 radzi sobie wyśmienicie w klasie najwyższej i nie będzie przesadą, gdy nazwę go najlepszym mobilnym procesorem na rynku.

Teraz jednak pojawił się nowy topowy procesor tej firmy. Został oznaczony jako Snapdragon 805 i charakteryzuje się jeszcze większą mocą. Został wyposażony w zintegrowany układ graficzny Adreno 420, który w generowaniu grafiki radzi sobie nawet do 40% lepiej niż poprzednik. Sam procesor będzie mógł osiągnąć maksymalną częstotliwość taktowania rdzeni 2,5 GHz.

Qualcomm Snapdragon 805 został zaprojektowany z myślą o obsłudze rozdzielczości obrazu 4K zarówno jeśli chodzi o wyświetlanie, jak i nagrywanie. Pozwala to wnioskować, że wkrótce do tabletów mogą zawitać ekrany o niebywale szczegółowej rozdzielczości, a w topowych smartfonach upowszechni się funkcja nagrywania filmów 4K.

Pierwsze urządzenia z nowym układem mają się pojawić na początku przyszłego roku.

Myślę, że nawet i bez nowego procesora Qualcomm znajdował się w wyśmienitej sytuacji. Jego nowy układ pozwala utwierdza mnie jeszcze bardziej w przekonaniu, że na tą firmę nie ma mocnych.

Via

Be Sociable, Share!