11

ZTE właśnie dołączyło do grona producentów, którzy mają w swojej ofercie smartfona z niezwykle wydajnym procesorem Snapdragon 800 za sprawą nowego modelu Nubia Z5S.

ZTE to jeden z największych producentów telefonów komórkowych na świecie, lecz jego urządzenia w Polsce przyjmowane są raczej chłodno, a często nawet wcale nie trafiają na nasz rynek. Byłaby wielka szkoda, gdyby ten sam los podzieliły jego dwa nowiutkie smartfony: Nubia Z5S i Nubia Z5S Mini.

Oczywiście, nowym flagowcem stał się ten pierwszy model, czyli ZTE Nubia Z5S. Charakteryzuje się wyświetlaczem IGZO o rozdzielczości FullHD i przekątnej 5″. Szybkie działanie zapewnią bardzo wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 800 i 2 GB pamięci RAM. Aparat główny to jednostka 13 Mpix wyposażona w optyczną stabilizację obrazu i możliwość nagrywania filmów 4K. Co ciekawe, przedni aparat cechuje się matrycą aż 5 Mpix. Pojemność baterii wynosi 2 300 mAh. Zastosowany system operacyjny to Android w wersji Jelly Bean 4.2.2.

ZTE-Nubia-Z5S

Urządzeniem bliźniaczym, lecz mniejszym i o słabszej specyfikacji jest Nubia Z5S Mini. Otrzymała ona ekran 4,7″ (0,3″ cala mniej od wersji dużej – czy to nie brzmi śmiesznie?), bliżej nieokreślony procesor Snapdragon o mocy 1,7 GHz, 2 GB RAM-u i ten sam aparat co wcześniej opisywany telefon, lecz pozbawiony optycznej stabilizacji.

 22

Oba smartfony będą sprzedawane w wersjach 16 i 32 GB oraz pozbawione lub nie łączności LTE. Nubia Z5S ma kosztować od 1013 do 1752 zł, natomiast wersja Mini od 760 do 1168 zł (w przeliczeniu na juany, w podanych cenach ceny nie ma uwzględnionych podatków i innych dodatkowych opłat).

Via

Be Sociable, Share!