Google

Rzadko się zdarza, by Google aktualizowało swoje aplikacje na platformie Windows Phone. W sumie nie ma się co dziwić, gdyż to działanie nie przynosi mu zbyt wielu korzyści. Tym razem jednak gigant z Mountain View nas zaskoczył i wypuścił aktualizację swojej aplikacji wyszukiwarki.

Microsoft i Google to firmy, które nie bardzo za sobą przepadają. Konkurują ze sobą na wielu polach i raczej nie zamierzają sobie nawzajem pomagać. Jednakże, nawet na platformie Windows Phone Google posiada aplikację swojej wyszukiwarki. Teraz zostały do niej dodane nowe funkcje, a oto one:

  • Logowanie na konto Google w aplikacji.
  • Poprawione wyświetlanie Grafiki Google.
  • Kilka innych poprawek i ulepszeń rozdzielczości.

Ostatni z podpunktów, tzn. ulepszenia rozdzielczości prawdopodobnie oznacza to, że Google popracowało nad poprawnym działaniem na urządzeniach z ekranem pracującym w rozdzielczości Full HD. Na razie istnieje tylko jeden taki smartfon z systemem Windows Phone 8 – Nokia Lumia 1520. Nie jest jeszcze  dostępny w normalnej sprzedaży, lecz – jak widać – dla Google’a nie jest to dużym problemem 😀

Aplikacja jest dostępna oczywiście za darmo i myślę, że warto ją posiadać na swoim telefonie, choć oczywiście fani Binga mogą bez problemu się bez niej obejść.

Google – Download

Be Sociable, Share!