Huawei Ascend P6 to na pewno smartfon godny polecenia, lecz nie nadzwyczajny. Chińska firma zamierza zaatakować ponownie, tym razem z ulepszoną odmianą swojego obecnego flagowca.

Wczorajszego dnia szef Huaweia, Xu Xin Quan, ogłosił na swoim profilu Weibo (chińskim odpowiedniku Twittera), że wkrótce jego firma zamierza zaprezentować nowego smartfona. I to nie byle jakiego, gdyż będzie on nowym flagowcem firmy. Jego nazwa to Ascend P6S.

Jak nietrudno wywnioskować, nie będzie to zupełnie nowy model, a ulepszony Ascend P6. Huawei Ascend P6S ma charakteryzować się zupełnie nowym ośmiordzeniowym układem. W przeciwieństwie do Samsunga Galaxy S4, wszystkie z ośmiu rdzeni będą mogły działać jednocześnie. Reszta specyfikacji pozostaje wciąż nieznana. Pamiętając jednak o tym, jak bardzo Huawei przywiązuje wagę do grubości swoich urządzeń, możemy spodziewać się, że Huawei Ascend P6S będzie jeszcze cieńszy od poprzednika (6,18 mm grubości) i powalczy o tytuł najcieńszego smartfona świata.

Będący już dostępnym (również w Polsce) od kilku miesięcy Ascend P6 charakteryzuje się czterordzeniowym procesorem 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, ekranem 4,7″ o rozdzielczości 1280×720 pikseli, tylnym aparatem 8 Mpix i przednim 5 Mpix. Jest nieźle, ale od topowej konkurencji produkt wyraźnie odstaje, lecz na to zaradzi dopiero następca, Ascend P6S.

Via

 

 

Be Sociable, Share!