hover

Niezawodny @evleaks przedstawia kolejne wieści na temat przyszłych urządzeń Nokii. Okazuje się, że Finowie pracują nad dwoma smartfonami korzystającymi z Windows Phone’a 8.1.

@evleaks to użytkownik Twittera, który dzieli się ze światem przeciekami na temat produktów Nokii. Jego informacje niemal za każdym razem pokrywają się z rzeczywistością i można się zastanawiać, jakim sposobem udaje mu się docierać do nich. To, jak celnie udaje mu się dochodzić do prawdy budzi podziw i można przypuszczać, że wie o Nokii wszystko.

Tym razem na swoim profilu @evleaks wspomniał o nadchodzących smartfonach Nokii wyposażonych w system Windows Phone 8.1 Blue. Nie znamy jeszcze ich finalnych nazw czy specyfikacji, lecz ujawnione zostały tymczasowe nazwy kodowe: Goldfinger i Moneypenny. Ten pierwszy ma być kolejnym flagowcem fińskiego producenta i otrzyma nowatorską technologię o nazwie 3D Touch. Dzięki umieszczonym sensorom smartfon będzie w stanie kontrolować go bez dotykania go, głównie za pomocą gestów nad ekranem.

 

Dodatkowo, jedna z nowych Nokii ma otrzymać zupełnie nowy, topowy moduł aparatu. Wspomniana została też Cortana, czyli inteligentny asystent głosowy dla Windows Phone’a.

Na razie dużo na temat obu urzązeń nie zdołaliśmy się dowiedzieć. Napiszę więcej od razu, gdy tylko będzie coś o nich wiadomo.

Via

Be Sociable, Share!