original

CyanogenMod to najbardziej popularna nieoficjalna dystrybucja systemu Android. Od teraz trafi do jeszcze szerszego grona osób za sprawą aplikacji CyanogenMod Installer, której zadaniem jest uproszczenie procesu instalacji.

CyanogenMod wśród fanów Androida zyskał ogromną popularność. Nic dziwnego – instalując tą odmianę Androida możemy być pewni, że nasze urządzenie przyspieszy i będzie bardziej energooszczędne. Dodatkowym atutem jest to, że dzięki Cyjankowi możemy zaktualizować smartfona/tablet do najnowszej wersji Androida nawet (lub: zwłaszcza) wtedy, gdy producent urządzenia nie wydał takowej aktualizacji.

Z CyanogenModem problem był taki, że do jego instalacji wymagana jest dość specjalistyczna wiedza. Jeśli słowa takie, jak root, clockworkmod czy full wipe są dla Was obce, do tej pory należało albo przeczytać stos poradników w necie, albo… po prostu dać sobie spokój – jeśli coś się nie powiedzie i zrobimy nie tak, możemy nawet zepsuć telefon w sposób permanentny.

Proces instalacji ma został ułatwiony za sprawą nowej aplikacji o nazwie CyanogenMod Installer. Co prawda nie zainstalujemy za jej sprawą tego systemu całkowicie automatycznie i do wykonania paru kroków nadal potrzebujemy dostępu do komputera, lecz instalacja staje się na tyle prosta, że nie powinien mieć z nią problemu nawet początkujący użytkownik.

Niestety, aplikacja chyba nie jest na chwilę obecną dostępna w naszym kraju lub jej kompatybilność odnośnie telefonów jest znikoma – na moim One X nie działa. Chodzą słuchy, że niektórym nie chce odpalić nawet na Nexusie 4… Mam jednak nadzieję, że wkrótce to się zmieni.

CyanogenMod Installer – Download

 

Via

Ciekawe? Podziel się!