Xiaomi-Hongmi-1

Xiaomi, jeden z czołowych chińskich producentów smartfonów może się pochwalić wybitnym osiągnięciem – w ciągu trzech minut sprzedało aż 220 tys. egzemplarzy swoich urządzeń!

My, Polacy, chcąc nie chcąc jesteśmy skazani na znajomość z produktami Xiaomi co najwyżej ze słyszenia. Z racji tego, że jego smartfony nie są w Europie dystrybuowane oficjalnie, mają praktycznie zerową popularność. Co innego w ojczyźnie firmy, w Chinach. Wyniki sprzedaży Xiaomi są aż trudne do wyobrażenia.

Jakiś czas temu mogliśmy usłyszeć o tym, że Xiaomi HongMi (znany także jako Red Rice) rozeszło się w 100 tys. egzemplarzach w zaledwie dwie minuty. Podobny wynik został osiągnięty podczas trwającego kilka dni temu Święta Singla (czegoś w rodzaju przeciwieństwa walentynek – interesujące święto 😀 ) W przeciągu trzech pierwszych minut Xiaomi sprzedało 110 tys. sztuk modelu HongMi i tyle samo Mi-2S. Informacje te pochodzą od Huga Barry, były wiceszef Google’a.

Wyniki Xiaomi są rewelacyjne i firma nawet nie musi eksportować swoich produktów poza Chiny, aby osiągać niezwykłe wyniki sprzedaży. Jednakże, powinniśmy mieć spore nadzieje odnośnie podejścia Xiaomi do tematu eksportu w przyszłości – firma już zapowiedziała, że wkrótce rozpocznie ekspansję na cały świat, w czym z pewnością pomoże Hugo Barra, nowy wiceprezes chińskiego producenta i jedna z ważniejszych osób w całej branży mobilnej.

Via

Be Sociable, Share!