unnamed2

Vine to pop­u­larna aplikacja społecznoś­ciowa pozwala­jąca na dodawanie swoich kilkusekun­dowych filmików. Jej ofic­jalny klient zaw­itał właśnie na plat­formę Win­dows Phone.

O Vine słyszała z pewnoś­cią więk­szość z Was. Jest to jedna z najpop­u­larniejszych aplikacji społecznoś­ciowych, a z pewnoś­cią najpop­u­larniejsza ze wszys­t­kich przez­nac­zonych do dzie­le­nia się filmikami (nie wlicza­jąc oczy­wiś­cie YouTube’a). Całość dzi­ała niezwykle podob­nie do Insta­grama, lecz z tą różnicą, że zdjęć za pomocą Vine’a nie wrzucimy.

Początkowo, czyli w sty­czniu tego roku, Vine było dostępne jedynie dla użytkown­ików iOS–a. Po paru miesią­cach trafiło również na Androida, ale dopiero teraz mogą z niego korzys­tać ofic­jal­nie posi­adacze Win­dows Phone. To nie tak, że zwolen­nicy mobil­nych okienek nie mogli korzys­tać z Vine’a wcale — do tej pory ist­ni­ały nie­ofic­jalne apki pozwala­jące na korzys­tanie z dobrodziejstw Vine’a, lecz oczy­wiś­cie nie jest to tym samym, co ofic­jalny klient.

Aplikację można pobrać ze sklepu Microsoftu za darmo klika­jąc tutaj.

 

Ciekawe? Podziel się!