windowsphone8

Windows Phone obecnie jest mobilnym systemem operacyjnym zyskującym swoją popularność najszybciej. Z nowych danych wynika, że już w dziewiętnastu krajach znajduje się na drugim miejscu najchętniej wybieranym systemem.

O ile sytuacja Androida i iOS-a jest stabilna, to Windows Phone przeżywa swój rozkwit. Z miesiąca na miesiąc obejmuje on coraz większy procent wszystkich urządzeń na rynku. Co prawda wciąż liczby są nieznaczne w porównaniu do najpopularniejszej dwójki, lecz przyszłość może okazać się łaskawa dla Microsoftu.

Dane sporządzone przez firmę Canalys dotyczące trzeciego kwartału 2013 mówią, że udział Windows Phone’a urósł o 185% względem ubiegłego kwartału. Sprzedanych zostało 9,2 milionów urządzeń i system liczy się coraz bardziej – już w 19 krajach stał się numerem dwa. W Finlandii Windows Phone ma 39-procentowy udział. Kraje, w których radzi sobie dobrze to także: Wietnam – 16%, Włochy – 15%, Tajlandia – 11%, Turcja  – 11% i Rosja – 8%.

Oczywiście, prym wiedzie Nokia ze swoimi Lumiami. To właśnie jej zasługą jest to, że aż 22% Windows Phone’ów ma ekran większy niż 5″, lecz za to tylko 3% urządzeń charakteryzuje się ekranem o przekątnej większej niż 6″.

Wynika z tego, że Windows Phone radzi sobie coraz lepiej. Wątpię, by kiedykolwiek Microsoftowi udało się stworzyć system mobilny zagrażający Androidowi lub iOS-owi, lecz jego pozycja na miejscu trzecim wydaje się być niezagrożona.

Via

Ciekawe? Podziel się!