Nokia-Lumia-2520

Nokia nie zamierza poprzestać na jednym tablecie. Według doniesień Finowie pracują już nad kolejnym urządzeniem tego typu, tym razem ośmiocalowym.

Osobiście Nokia Lumii 2520 budzi we mnie negatywne skojarzenia. Są one spowodowane głównie przez system operacyjny – Windows RT, który uważam za wyjątkowo nieudany. Abstrahując jednak od systemu, jest to bardzo porządny tablet o świetnym designie, przemyślanych rozwiązaniach i bardzo dużej mocy obliczeniowej. W każdym razie, na pewno przedstawia się ciekawiej od drugiej generacji tabletu Microsoft Surface.

Okazuje się, że Nokia już pracuje nad kolejnym tabletem. Miałby on otrzymać nazwę kodową Illusionist. Niestety, na razie wiemy o nim jedynie tylko tyle, że otrzyma system operacyjny Windows RT i ośmiocalowy wyświetlacz. Dane te możemy uznać za wiarygodne przez wzgląd na źródło – jest nim znany i lubiany @evleaks.

Jak już wspomniałem, do takiego tabletu zraża mnie zastosowany system. Jednakże, śmiem przypuszczać, że do ośmiocalowego urządzenia będzie pasował dużo bardziej, niż do większej Lumii 2520. Osiem cali to za mało na komfortowe korzystanie z desktopowego Windowsa 8, a już z pewnością za dużo dla Windows Phone’a 8. Jeśli Nokia wyposaży Iluzjonistę w porządne komponenty i aparat PureView, ma szanse na bycie najpopularniejszym tabletem opartym na Windowsie RT. Tyle że co z tego, skoro ta platforma cechuje się znikomą popularnością…

Via

Be Sociable, Share!