Screen-Shot-2012-10-15-at-05.48.54

Dobre wieści dla fanów Nokii – udało się jej trafić na czwartą pozycję w rankingu pokazującym sprzedaż smartfonów na terenie Stanów Zjednoczonych. Gorzej wygląda sytuacja z HTC, dla którego rzeczywistość okazała się wyjątkowo okrutna.

Czasy, kiedy to Nokia była numerem jeden na świecie już dawno minęły i trudno liczyć na to, że kiedykolwiek powrócą. Jednakże, małymi krokami udaje się jej polepszać swoją sytuację, czego przykładem jest ten oto diagram:

Q3-2013-USA-Market-Share-Counterpoint-Research2

Q3-2013-USA-Market-Share-Table-Counterpoint-Research

Nokia stała się czwartym największym graczem w Stanach i wyprzedziła tym samym takie firmy, jak Motorola, HTC czy BlackBerry. Żadna inna firma nie odnotowała takiego wzrostu popularności w ostatnich kwartałach i możemy się spodziewać, że w przyszłości zagarnie większą część całości.

Z diagramu możemy wyczytać także parę innych interesujących informacji. Przede wszystkim, szokiem może być tragiczna sytuacja HTC, które plasuje się gorzej od Kyocery, ZTE czy Huaweia. Jeszcze gorzej jest z BlackBerry, który do niedawna był jednym z czołowych producentów telefonów komórkowych w Stanach Zjednoczonych. Z kolei o miejsce numer 1 zawziętą walkę toczą – oczywiście – Samsung oraz Apple. Obecnie wygrywa Apple, lecz różnica jest tak niewielka (0,1 punktu procentowego), że ciężko mówić o realnej przewadze.

Via

 

Be Sociable, Share!