Nokia_Lumia_925_13_mk217-580-100

Jeśli zatęskniliście za wojnami patentowymi, to macie powód do radości – Nokia starła się w sądzie z HTC. Orzeczenie sądu głosi, że HTC narusza patent Finów, co ostatecznie może spowodować wniesienie zakazu sprzedaży na niektóre modele HTC, w tym HTC One.

HTC nie ma lekko. Dopiero co w swoim poprzednim wpisie wspomniałem na szybko o niepowodzeniach tej firmy w obecnym roku, a za rogiem czai się kolejne zło. Nazywa się ono Nokia i straszy Tajwańczyków sądami. Trudno jednak bronić tutaj HTC – brytyjski sąd stanął po stronie oskarżyciela i przyznał rację – HTC naruszyło jeden z patentów Nokii.

Chodzi o patent EP 0 998 024, który dotyczy sposobu transmisji danych głosowych i tekstowych przez sieci komórkowe. Oczywiście, HTC nie jest zadowolone z wyniku rozprawy i zamierza się odwołać co do decyzji sądu. Jeśli się nie uda, będzie to oznaczać kłopoty. W najgorszym przypadku na terenie Wielkiej Brytanii będzie obowiązywał zakaz sprzedaży m.in modeli HTC One, HTC One SV i HTC Wildfire. Chyba nie muszę tłumaczyć, że HTC będzie próbowało zrobić niemal wszystko, by do tego nie doszło.

To nie pierwszy raz, gdy Nokia wytacza swe działa w kierunku HTC. Według pracownika HTC, Marka Durranta, od 2012 roku Finowie złożyło już 50 pozwów przeciwko Tajwańczykom.

Ciekawscy mogą obejrzeć patent w tym miejscu.

Via

Be Sociable, Share!