Nokia_logo

Nokia opublikowała swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2013 roku. Możemy zauważyć, że sprzedaż smartfonów rośnie cały czas; w opisywanym okresie sprzedano 8,8 mln sztuk Lumii.

Miło się patrzy, gdy wyniki finansowe prezentują się z miesiąca na miesiąc coraz lepiej. Tak właśnie jest w przypadku Nokii, która powoli wychodzi z wewnętrznego kryzysu. Po wielu kwartałach grozy okazuje się, że Windows Phone jednak się sprawdza i udało mu się zadomowić na rynku.

Nokia od lipca do września bieżącego roku wygenerowała przychód w wysokości 7,79 mld $ oraz zysk operacyjny 162 mln $. Udało się jej sprzedać 8,8 mln urządzeń Nokia Lumia. Jest to o 19% lepszy wynik od tego z poprzedniego kwartału. Względnie dobrze prezentuje się sprzedaż Ash, które znalazły 5,9 mln nabywców. I tak są do bardzo małe ilości w porównaniu do ogólnej sprzedaży telefonów komórkowych Nokii, która wyniosła 55,8 mln sztuk.

Od paru kwartałów Nokia zmaga się z restrukturyzacją działu Nokia Software Networks i także w tym miesiącu to właśnie ten proces pochłonął najwięcej pieniędzy, bo aż 39 mln €.

Ciężko przewidzieć, co przydarzy się Nokii w najbliższych miesiącach. Wykup przez Microsoft może diametralnie zmienić stan finansowy firmy. Trudno jednak orzec, czy w sposób pozytywny, czy wręcz przeciwnie…

Cały dokument mający aż 51 stron możecie przejrzeć tutaj. 

Be Sociable, Share!