iphone-6-color-1

Nowe doniesienia mówią o tym, że kolejny iPhone będzie charakteryzował się znacznie większym wyświetlaczem. Czy to efekt presji wywieranej przez konkurencję z Samsungiem na czele?

Smartfony Apple’a są od paru lat krytykowane za małe wymiary wyświetlacza. Nic dziwnego, skoro konkurencja już od dwóch lat chwali się ponad pięciocalowymi potworkami, natomiast iPhone 5S charakteryzuje się jedynie ekranem o przekątnej 4″…

Doniesienia z Wall Street Journal głoszą, że kolejna generacja iPhone’a ma w końcu zmienić ten stan rzeczy. Według nich iPhone 6 ma dostać ekran 5″ o rozdzielczości Full HD produkowany w fabrykach LG

Inżynierowie z Apple ponoć pracują pełną parą nad zmniejszaniem ramki wokół wyświetlacza. Celem jest stworzenie smartfona, który pomimo sporego ekranu będzie nadal mógł być bezproblemowo obsługiwany jedną ręką. Co prawda raczej nie powinniśmy liczyć na tak śmiałą wizję jak tą z obrazka w nagłówku, lecz znając giganta z Cupertino możemy liczyć na naprawdę eleganckie, cienkie i niemal bezramkowe urządzenie.

Pięciocalowy iPhone 6 miałby zostać zaprezentowany we wrześniu przyszłego roku. Myślę, że zwiększenie wyświetlacza będzie świetnym krokiem naprzód. Każda generacja iPhone’a oznaczona nową cyfrą charakteryzowała się jakimś nowym, ważnym rozwiązaniem. Idąc tym tropem można stwierdzić, że szansa na powiększenie ekranu jest naprawdę duża.

Via

Be Sociable, Share!