Nokia-Instagram

Choć ten news był już zapowiadany podczas Nokia World 2013, który odbył się w zeszłym tygodniu, to jak pokazują najnowsze doniesienia pracę nad finalną wersją aplikacji Instagram na WP są już na ukończeniu.

Dotychczas Instagram nie był dostępny dla użytkowników smartfonów Nokia (Windows Phone). W sklepie z aplikacjami mogliśmy znaleźć kilka alternatyw, które całkiem dobrze były oceniane przez użytkowników. Osobiście często korzystam z 6tag, który w mojej ocenie jest najlepszym klientem Instagrama (prosty, przejrzysty i darmowy).

Jak jednak wskazują najnowsze dane, Współpraca Microsoftu (WP) z Facebookiem (właściciel Instagrama) pracę nad tym projektem cały czas trwają, a jego owoce mamy zobaczyć już za kilka tygodni. Tak więc należy przypuszczać, że aplikacja jest już dostępna w wersji mocno zawansowanej bety i już niedługo wyląduje w Marketplace.

Także Nokia nie pozostaje głucha na sygnały o nadchodzącej aplikacji, tworząc oficjalny profil na Instagramie oraz dzieląc się na Facebooku grafiką z działającą apką na smartfonie Nokia Lumia 1020.

Nokia-Us-Instagram

Wiem, że Instagram nie jest jeszcze aż tak popularny w naszym kraju, jak Facebook ale historia szybko się zmienia a prosta aplikacja działająca w oparciu publikacji zdjęć zdobywa coraz większą rzeszę użytkowników. Tymczasem ja zapraszam Was (posiadaczy smartfonów z Windows Phone 8) to przetestowania aplikacji 6tag – według mnie działa świetnie, przez co mogłem zapomnieć już oryginalnej wersji Instagrama.

Be Sociable, Share!