scentee

Korzystając ze smartfonów używamy wielu zmysłów: dotyku, wzroku, czy słuch. Japończykom udało się stworzyć małe urządzenie, które pozwala na wykorzystanie jeszcze jednego: zapachu.

Czy marzyliście kiedykolwiek o tym, by zostać powiadomionym o nowej wiadomości poprzez zapach? Z pewnością nie. Mimo to, pewnej firmie z Japonii udało się stworzyć akcesorium, które to umożliwia. Nazywa się Scentee i ma wkroczyć do sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

Scentee podłącza się do smartfona poprzez wejście słuchawkowe. Zawiera w swojej kulistej obudowie małe zbiorniczki z różnymi zapachami (na przykład truskawkowym, jabłkowym czy bekonowym). Niestety, starczają one na mniej więcej 100 użyć, a dokupienie kolejnych kosztuje 5$.

Urządzonko wykorzystuje do działania aplikację kompatybilną z Androidem i iOS-em, która przekazuje informacje ze smartfona do chipu w Scentee, który generuje ultradźwięki powodujące wydzielenie odpowiedniego zapachu.

Scentee nie wydaje się być choć trochę przydatne i może służyć co najwyżej za szpanerski dodatek do smartfona. Będzie dostępny w japońskim oddziale Amazonu w cenie 3 500 ¥ (jakieś 100 zł) od listopada. Globalna sprzedaż jest jeszcze pod znakiem zapytania.

 

Ciekawe? Podziel się!