40655__elopinstagram

Na premierze nowych smartfonów i tabletu konferencja w Abu Zabi się nie kończy. Była ona świetną okazją, by pokazać nowe aplikacje dla systemu Windows Phone 8.

Najwięcej radości będą mieli wszyscy ci, których pasjonuje mobilna fotografia. Nokia pokazała aplikację Refocus, która pozwoli zarządzać ostrością zdjęć po ich wykonaniu. Teraz wykonywanie nierozmytych fotek będzie jeszcze łatwiejsze. Refocus pozwoli na to, byśmy zapomnieli o niedogodnościach związanych z marnowaniem czasu na wybieranie ostrości (czasami przy robieniu zdjęć liczy się każda cenna sekunda), bo będziemy mogli dokonać tego później. Dodatkową funkcją jest wybranie akcentowanego koloru i sprawienie, by pozostałe zostały zamienione w odcienie szarości.

 

 
Druga bardzo ważna wiadomość dla amatorów fotografii: w przeciągu kilku tygodni do sklepu Windows Phone zawitają Instagram i Vine. Na te apki czekaliśmy naprawdę długo, a Instagram chyba był do tej pory najbardziej wyczekiwaną aplikacją na ten system.

Nokia Storyteller to z kolei efektowny i przejrzysty album zdjęć. Na tle podobnych rozwiązań konkurencji, Storyteller wypada naprawdę dobrze i jest chyba najładniejszym sposobem na wyświetlanie własnych fotek.

Bardzo zadowoliła mnie obsługa fotografii w formacie RAW. Dzięki temu podobnie jak w apce Refocus będziemy mogli zarządzać różnymi parametrami zdjęcia jak np. ekspozycją czy kontrastem w sposób zdecydowanie bardziej efektywny niż w przypadku zwykłych jotpegów.

Kolejną nowością jest HERE Explore, które przedstawia najciekawsze wydarzenia w pobliżu użytkownika. Program pokieruje nas do miejsce imprezy, przedstawi jego opis, a my będziemy mogli je ocenić i wrzucić odpowiedni opis i zdjęcia. Zasada działania  przedstawia się  podobnie do aplikacji coigdzie.pl, choć Nokia HERE Explore zdaje się być bardziej rozbudowane. Nie wiadomo jednak, czy zadziała w Polsce.

 

Be Sociable, Share!