lumia2520_1

Nokia oprócz dwóch tableto­fonów zaprezen­towała też swój pier­wszy tablet. W końcu! Urządze­nie, na które czekaliśmy od dawna nazywa się Lumia 2520 i prezen­towałoby się znakomi­cie, gdyby nie jeden problem…

Nokia nie ma doświad­czenia w table­tach. Od lat próbuje stworzyć urządze­nie tego typu lecz dopiero teraz udało się je stworzyć. Lumia 2520 nadeszła w pełnej krasie i przes­tała mieć przed nami jakiekol­wiek tajemnice.

lumia2520_2

lumia2520_home-730x469

 

Pier­wsze, co zwró­ciło moją uwagę, to wygląd. Lumia 2520 jest naprawdę ładna. Nie byłoby prze­sadą gdy­bym stwierdził, że jest to jeden z najpiękniejszych tabletów na rynku. Pomaga jej także spora ilość dostęp­nych kolorów: biały, czarny, niebieski i czerwony.

Wewnątrz jest jeszcze lep­iej: Snap­dragon 800, 2 GB RAM-u i ekran 10,1″ o rozdziel­czości Full HD i wyjątkowej czytel­ności przy ostrym słońcu spraw­iają, że mamy do czynienia z moc­nym zawod­nikiem. Można przy­czepić się nieco do rozdziel­czości wyświ­et­lacza, choć w codzi­en­nym użytkowa­niu raczej nie będzie ona przeszkadzała. Aparat to niety­powa jed­nos­tka 6,7 Mpix syg­nowana przez ZEISS, co powinno być gwarancją dobrej jakości. Pamięć wewnętrzna wynosi 32 GB (jest też slot na karty pamięci), a pojem­ność baterii to budzące podziw 8000 mAh. Do tabletu można włożyć kartę micro-SIM i cieszyć się z dobrodziejstw sieci 4G.

 
 

Wraz z tabletem pokazano także ele­ganckie etui z wbu­dowaną klaw­iaturą, która przek­sz­tałca tablet w coś w rodzaju note­booka. Posi­ada ona wbu­dowaną baterię i dwa porty USB z tyłu. Podoba mi się!

Co z wadami? Kilka się zna­jdzie, lecz najwięk­szej wcale nie trzeba długo szukać. Chodzi o sys­tem oper­a­cyjny, czyli o Win­dowsa RT. Jest to chyba naj­gorsza możliwa opcja. Win­dows RT został ogól­nie uznany za niewypał i raczej nikt o zdrowych zmysłach wolałby go od desk­topowego Win­dowsa 8 czy cho­ci­ażby Androida. Z powodu sys­temu oper­a­cyjnego nie widzę tego tabletu w poważnych zastosowaniach.

Cena Lumii 2520 wynosi 499$. Myślę, że jest to w sam raz. Mimo to, Lumia 2520 mnie nie zain­tere­sowała. A mogło być tak pięknie, gdyby tylko nie Win­dows RT

 

Ciekawe? Podziel się!