lumiasd

Nokia z miesiąca na miesiąc poprawia swoje wyniki sprzedaży. W trzecim kwartale 2013 roku jej smartfony Lumia znalazły ponad 8 milionów nabywców.

Wygląda na to, że Nokia oddala się od swojego koszmarnego stanu sprzed ponad roku. Powoli, ale ciągle udaje się jej zwiększać ilość sprzedanych smartfonów i pozwala to pozytywnie patrzeć na przyszłość firmy.

Według nowojorskiej gazety The Wall Street Journal trzeci kwartał okazał się dla Nokii korzystny. W czasie od czerwca do września udało się jej sprzedać nie mniej, niż 8 milionów egzemplarzy smartfonów z rodziny Lumia. 

Dla porównania, w drugim kwartale 2013 roku sprzedała ich 7,4 miliony, a w trzecim kwartale ubiegłego roku ten wynik wyniósł zaledwie 2,9 milionów.

Dla Nokii jest to z pewnością sukces, lecz porównując te wyniki do osiąganych przez Apple czy Samsunga są one mało spektakularne. Nokii do czołówki brakuje wiele, a przykładem niech będzie to, że iPhone 5C i 5S sprzedały się w 9 milionach sztuk w… jeden weekend.

Przyszłość Nokii mogła by się wydawać bezpieczna, lecz należy pamiętać o tym, że w firmie może zajść bardzo dużo zmian w związku z przejęciem jej przez Microsoft. Gigant z Redmond z urządzeniami mobilnymi nie ma doświadczenia, więc przyszłość Nokii nie jest wcale taka przesądzona…

Via 

Be Sociable, Share!