130

O aparacie w HTC One można by mówić wiele. Jedni go chwalą, inni nienawidzą. Co jednak można osiągnąć korzystając nie z jednego, a aż ze stu trzydziestu takich smartfonów? Sprawdźcie sami.

Qualcomm w ramach swojej kampanii marketingowej połączył ze sobą aż 130 smartfonów HTC One umieszczając je na wielkim spiralnym statywie. Wszystko po to, by móc stworzyć ujęcia w stylu bullet time.

Bullet time to efekt specjalny który zyskał ogromną popularność za sprawą filmu Matrix. Polega on na zatrzymaniu lub bardzo dużym spowolnieniu akcji z jednoczesnym obrotem kamery wokół bohatera. W przytoczonym filmie zostały ukazane w ten sposób uniki postaci przed wystrzeliwanymi pociskami i z tego powodu efekt nosi nazwę taką, a nie inną. Qualcomm na szczęście nie postanowił rozstrzeliwać ludzi, lecz postawił m.in. na efektowne ewolucje ulicznego tancerza czy tresera psów:
 


 
Efekt z pewnością wygląda ciekawie, lecz sporo mu brakuje do tego, co znamy z Matriksa. Jakość mnie nie powaliła i przejścia pomiędzy pojedynczymi klatkami mogły być bardziej wyrównane, lecz sam pomysł powtórzenia słynnego efektu bullet time z pomocą smartfonów jest godny pochwały.

Chciałbym zobaczyć to samo w wykonaniu Lumii 1020 😉

 

Be Sociable, Share!