Uni-XS2-MediaTek-MT6592-1

Sam­sung Galaxy S4 w broszu­rach reklam­owych jest nazy­wany ośmiordzeniowym smart­fonem, lecz nie jest to w pełni zgodne z rzeczy­wis­toś­cią, gdyż tak na prawdę posi­ada dwa pro­ce­sory o czterech rdzeni­ach. Inaczej jest w przy­padku UMI X2S, który jest pier­wszym na świecie prawdzi­wie ośmiordzeniowym smartfonem.

Jakiś czas temu firma Medi­aTek zapowiedzi­ała swój pro­ce­sor MT6592 , który stał się pier­wszym ośmiordzeniowym CPU przez­nac­zonym dla urządzeń mobil­nych. Teraz możemy poz­nać pier­wszego smart­fona korzys­ta­jącego z niego.

Nazywa się UMI 2XS i jest pier­wszym ośmiordzeniowym smart­fonem na świecie. Posi­ada wyżej wspom­ni­any pro­ce­sor Medi­aTek MT6592 o częs­totli­wości 1,5 GHz. Do tego może się pochwalić ekranem Full HD o przekąt­nej 5″, 2 GB pamięci RAM, aparatem 13 Mpix z optyką Sony’ego, NFCLTE.

mi 2xs

 

Tele­fon prezen­tuje się bardzo przy­jem­nie, lecz wkrótce możemy się spodziewać napływu wielu różnych komórek z Państwa Środka wyposażonych w taki układ (firma Medi­aTek jest lubiana przez małych pro­du­cen­tów). Przez to X2S otrzyma sporą konkurencję o podob­nej specy­fikacji, przez co raczej nie zyska sporego rozgłosu. Jak i one, także UMI X2S nigdy nie trafi do sprzedaży na rynki europe­jskie. Osoby poszuku­jące taniego (cena nie została podana, ale możemy się spodziewać, że będzie korzystna — w końcu to chiński pro­dukt) ośmiordzeniowca, będą musi­ały sprowadzić go na własną rękę lub poczekać na inne mod­ele mniej egzo­ty­cznych pro­du­cen­tów. Pytanie tylko, czy rzeczy­wiś­cie potrze­bu­jemy aż ośmiu rdzeni?

Via

Ciekawe? Podziel się!