Uni-XS2-MediaTek-MT6592-1

Samsung Galaxy S4 w broszurach reklamowych jest nazywany ośmiordzeniowym smartfonem, lecz nie jest to w pełni zgodne z rzeczywistością, gdyż tak na prawdę posiada dwa procesory o czterech rdzeniach. Inaczej jest w przypadku UMI X2S, który jest pierwszym na świecie prawdziwie ośmiordzeniowym smartfonem.

Jakiś czas temu firma MediaTek zapowiedziała swój procesor MT6592 , który stał się pierwszym ośmiordzeniowym CPU przeznaczonym dla urządzeń mobilnych. Teraz możemy poznać pierwszego smartfona korzystającego z niego.

Nazywa się UMI 2XS i jest pierwszym ośmiordzeniowym smartfonem na świecie. Posiada wyżej wspomniany procesor MediaTek MT6592 o częstotliwości 1,5 GHz. Do tego może się pochwalić ekranem Full HD o przekątnej 5″, 2 GB pamięci RAM, aparatem 13 Mpix z optyką Sony’ego, NFC i LTE.

mi 2xs

 

Telefon prezentuje się bardzo przyjemnie, lecz wkrótce możemy się spodziewać napływu wielu różnych komórek z Państwa Środka wyposażonych w taki układ (firma MediaTek jest lubiana przez małych producentów). Przez to X2S otrzyma sporą konkurencję o podobnej specyfikacji, przez co raczej nie zyska sporego rozgłosu. Jak i one, także UMI X2S nigdy nie trafi do sprzedaży na rynki europejskie. Osoby poszukujące taniego (cena nie została podana, ale możemy się spodziewać, że będzie korzystna – w końcu to chiński produkt) ośmiordzeniowca, będą musiały sprowadzić go na własną rękę lub poczekać na inne modele mniej egzotycznych producentów. Pytanie tylko, czy rzeczywiście potrzebujemy aż ośmiu rdzeni?

Via

Be Sociable, Share!