mobile-YouTube

 

Urządzenia mobilne stały się bardzo popularne. Dowodem na to jest wiadomość, że już 40% całego ruchu na YouTube pochodzi właśnie ze smartfonów i tabletów. 

YouTube to strona internetowa, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten olbrzym będący jedną z najczęściej odwiedzanych stron w całym Internecie zadebiutował w 2005 roku i w niesamowicie krótkim czasie zyskał gigantyczną popularność. Także na smartfonach – oficjalna aplikacja pozwalająca oglądać filmy z tego serwisu jest bez problemu dostępna na każdej liczącej się platformie.

Według nowych wyliczeń, aż 40% wszystkich odwiedzin na YouTubie pochodzi ze smartfonów i tabletów. To świetny wynik i już za parę miesięcy możemy się spodziewać przekroczenia magicznego progu 50%. W roku 2012 urządzenia mobilne odpowiadały za 25-procentowy ruch, a dwa lata temu jedynie za 6%. Tak szybki postęp robi wrażenie!

Obecnie YouTube jest ogólnodostępny na każdej platformie. Posiadacze urządzeń z Androidem, Windows Phone, iOS, Blackberry, Symbianem, Badą, Maemo, MeeGo Windows Mobile – oni wszyscy (na pewno są jeszcze systemy o których zapomniałem) mogą korzystać z dobrodziejstw YouTube’a. Jego dostępność jest na tyle duża, że wkrótce z pewnością to komórki i tablety będą najpopularniejszym sprzętem służącym do wyświetlania filmów z tego serwisu.

Via

Be Sociable, Share!