vivo-xplay3s-tease

Ekrany w telefonach komórkowych w ciągu dekady zmieniły się nie do poznania. Początkowo ich mała rozdzielczość i ilość wyświetlanych kolorów pozwalały jedynie na wyświetlanie podstawowych danych. Teraz możemy się cieszyć superostrym obrazem Full HD o rewelacyjnej jakości na dotykowych panelach. To jednak nie wszystko, co w tej kwestii można zdziałać. Przykładem jest firma Vivo, która zapowiedziała pierwszy smartfon z ekranem o rozdzielczości  2560 x 1440 pikseli.

Za każdym razem, gdy słyszę o zastosowaniu kolejnego, rekordowo szczegółowego wyświetlacza zastanawiam się, dokąd to wszystko zmierza. Jeszcze niedawno byłem przekonany, że rozdzielczość 480 x 854 pikseli zapewnia idealną ostrość. Jednakże, z biegiem czasu do smartfonów były wkładane coraz to lepsze ekrany i sprawa wygląda niezmiennie po dziś dzień. Vivo Xplay 3S podniósł właśnie poprzeczkę pod względem rozdzielczości do zawrotnych 2560 x 1440 pikseli, które przez producenta nazywane są jako rozdzielczość 2K. Raczej nie znajdzie się na tym świecie ani jedna osoba, której by to nie wystarczało.

Oczywiście, wyświetlacz 2K to nie jedyny atut tego chińskiego smartfona. Charakteryzować się ma bardzo dużą mocą obliczeniową, którą zapewnia Snapdragon 800. W urządzeniu nie zabraknie też wsparcia dla łączności WCDMA oraz CDMA2000.

Vivo-Xplay3S-2K-display

Niestety, obecne informacje są bardzo okrojone. Producent nie pochwalił się ani ilością pamięci RAM, ani aparatem, ani nawet przekątną ekranu. Możemy się spodziewać, że do oficjalnej premiery Vivo Xplay 3S minie jeszcze sporo czasu. Swoją drogą, nie należy się spodziewać, by trafił do sprzedaży w Polsce.

Via

Be Sociable, Share!