g_-_608x405_-_-_48513x20131014172648_0

Microsoft wczorajszego dnia oficjalnie przedstawił swoją trzecią aktualizację dla systemu Windows Phone 8. Pozwoli ona między innymi na wyświetlanie większej ilości kafelków na ekranie głównym i da wsparcie dla najnowszych czterordzeniowych procesorów.

Aktualizacja GDR3 jest zdecydowanie najbardziej postępową aktualizacją w historii całego systemu Windows Phone 8. Wprowadza wiele istotnych zmian, skierowanych głównie do posiadaczy nadchodzących smartfonów Nokii, które – jeśli doniesienia nie kłamią – zostaną przedstawione równo za tydzień.

Gdyby nie ta aktualizacja, moglibyśmy nigdy nie ujrzeć takich urządzeń, jak Lumia 1520. Dlaczego? A to z dwóch względów: dopiero GDR3 pozwoli na wsparcie dla zarówno czterordzeniowych procesorów Snapdragona, jak i dla ekranów Full HD. Windows Phone w wersji GDR2 lub wcześniejszej posiada ograniczenia odnośnie tych dwóch rzeczy, które na szczęście zostaną zniesione za sprawą nowego update’a.

Phablet_StartScreenProductivity_01_thumb_4FE38B04

Oprócz tego, GDR3 zmienia ekran główny, dzięki czemu będzie możliwe wyświetlanie 6 kolumn kafelków. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie, które zwiększy komfort użytkowania zwłaszcza w smartfonach o dużych przekątnych.

Kolejnym miłym dodatkiem jest specjalny tryb jazdy, dzięki któremu będziemy mogli korzystać z telefonu jako nawigacji bez obaw o to, że któryś z naszych znajomych postanowi nam przeszkodzić śląc esemesa lub próbując do nas zadzwonić – w sumie to działa nieco jak rozbudowany tryb samolotowy.

wp_ss_20130930_0001_5866EA4E

Spośród kolejnych innowacji możemy doszukać się m.in. nowych ułatwień dostępu dla osób niepełnosprawnych, lepszego udostępniania treści dla serwisów społecznościowych, blokady autorotacji, zarządzania dzwonkami, czy też łatwiejszego zamykania aplikacji. Na tych funkcjach aktualizacja GDR3 się nie kończy, a pełną listę zmian możecie obejrzeć na stronie producenta.

Via

Be Sociable, Share!