lggflex3_verge_super_wide

Samsung ostatni wypuścił bardzo nietypowego smartfona, jakim jest Galaxy Round. Jego niezwykłość polega na zastosowaniu wygiętego, wklęsłego wyświetlacza. LG już wkrótce pokaże model G Flex będący odpowiedzią na to urządzenie.

Zarówno Samsung, jak i LG od dłuższego czasu pracują nad różnymi eksperymentalnymi technologiami związanymi z wyświetlaniem obrazu. Wśród tych koncepcji znalazło się miejsce na plan stworzenia smartfona z wklęsłym ekranem. Została zrealizowana w ostatnich dniach za sprawą Samsunga Galaxy Round. LG nie zamierza być z tyłu i niedługo także i ta firma pokaże swojego zakrzywionego smartfona.

LG G Flex wciąż owiany jest wieloma tajemnicami i nie wiemy nic na temat jego specyfikacji sprzętowej z wyjątkiem tego, że otrzyma ekran Full HD o przekątnej 6″. Na szczęście, ekipie popularnego serwisu The Verge udało się dotrzeć do trójwymiarowych renderów przedstawiających ten model, przez co możemy poznać jego wygląd:

Główną różnicą w odniesieniu do Samsunga jest to, że G Flex jest zakrzywiony nie wzdłuż osi pionowej, a poziomej. Trudno powiedzieć, jakie to niesie za sobą profity i które z tych rozwiązań jest bardziej przemyślane. Z pewnością zdecydują o tym konsumenci. A nie będą musieli oni długo czekać, gdyż G Flex zostanie zaprezentowany w listopadzie.

Via

Be Sociable, Share!