Nexus-5-Android-KitKat-1-

Zarówno Android 4.4 KitKat, jak i LG Nexus 5 powinny zostać zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu. Nowe zdjęcia zdradzają co nieco odnośnie nowej wersji systemu działającej na nadchodzącym Nexusie.

Sądząc po zdjęciach, Android 4.4  KitKat wniesie zdecydowanie więcej zmian, niż na przykład taki Android 4.3 czy 4.2. Tego jednak właśnie się spodziewaliśmy po wersji o zmienionej nazwie obiegowo-żywnościowej.

Pod względem wyglądu zmieni się parę rzeczy. Otrzymamy między innymi nowe ikonki, tapetę oraz kolory w pasku notyfikacji. Nie są to jakieś drastyczne zmiany, lecz całokształt sprawia bardziej kolorowe (by nie powiedzieć: tęczowe) wrażenie, co nasuwa skojarzenia z iOS-em 7.

Nowy system oznacza też rozszerzoną funkcjonalność. W menu ustawień pojawi się okno dotyczące płatności. Funkcja lokalizacji urządzenia zostanie rozbudowana, a w oknie blokady pojawił się szybki skrót uruchamiający aparat. W menu aplikacji pojawiło się więcej aplikacji od Google’a, które zapewne staną się preinstalowane (oczywiście jest szansa, że zostały dograne przez posiadacza telefonu).

Niestety, z fotek nie da się wywnioskować niczego na temat samego LG Nexusa 5.

Zarówno system Android 4.4 KitKat, jak i smartfon LG Nexus 5 powinny zostać zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu. Będziemy czekać!

Via

Ciekawe? Podziel się!