x1f

Sony oficjalnie zaprezentowało swój nowy smartfon – Xperię Z1 f. Jest to pomniejszony wariant znanej już Xperii Z1. Co ciekawe, pomimo mniejszych wymiarów, specyfikacja wcale nie uległa pogorszeniu!

Swoje miniaturki większych smartfonów miało już wielu producentów, a wśród nich najbardziej wybija się Samsung ze swoim Galaxy S4 Mini. Problem w tym, że i ten, i chyba wszystkie pozostałe urządzenia tego typu cechują się słabszymi komponentami od swoich większych prekursorów.

Sony postąpiło inaczej. Zamiast okrajać większy model ze wszystkiego tego, co było w nim takie interesujące, postanowiło wyłącznie zmniejszyć wyświetlacz. To tyle – procesor, pamięć RAM, czy nawet aparat pozostały bez zmian.

sony-xperia-z1-f-docomo-640x356

Mamy zatem do czynienia z pierwszym tak mocnym smartfonem o tak małym wyświetlaczu. Oczywiście, dalej nie jest to szczególnie mały telefon, lecz pamiętajmy, że jest to przedstawiciel najwyższej półki. Ciasno upakowane w małej obudowie zostały m.in. wyświetlacz 4,3″ o rozdzielczości 720p, procesor Snapdragon 800, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci flash oraz bardzo dobry aparat 20,7 Mpix. Niestety, mniejsze wymiary wiążą się z koniecznością zastosowania mniejszej baterii – w tym przypadku 2 300 mAh. System operacyjny to Android 4.2.2 Jelly Bean.

  

Smartfon w pierwszej kolejności pojawi się u największego japońskiego operatora, czyli w NTT DoCoMo w grudniu. Do innych krajów trafi nieco później, acz nie wiadomo kiedy dokładnie.

Via

Be Sociable, Share!