F_003_R-Perspective_1_610x407

Samsung Galaxy Round to pierwszy na świecie smartfon z wygiętym wyświetlaczem. Został on właśnie zaprezentowany oficjalnie. Jak widać, wdrożenie tej technologii poszło szybciej, niż mogliśmy się tego spodziewać.

Całkiem niedawno mogliśmy usłyszeć, że LG planuje wprowadzenie na rynek smartfonów o wygiętym wyświetlaczu. Jednakże, nad taką samą technologią już od paru ładnych lat pracował Samsung i to właśnie on ubiegł go w stworzeniu pierwszego urządzenia korzystającego z takiej technologii.

No właśnie – to, co jako pierwsze rzuca się w oczy, to to, że Galaxy Round posiada całkiem fantazyjny kształt – jest bowiem wklęsły, patrząc od strony ekranu. Oczywiście, możemy się cieszyć, że jest to jakieś osiągnięcie technologiczne, lecz co to tak właściwie daje nam? Samsung zadbał o dodanie kilku funkcji aktywowanych poprzez przechylenie urządzenia, a kształt może sprawić, że noszenie Rounda w kieszeni stanie się wygodniejsze. Boję się tylko, czy pisanie długich wiadomości nie okaże się mniej przyjemne.

Sprzętowo mamy do czynienia z czymś bardzo zbliżonym do Note’a III. W Galaxy Roundzie znajdziemy procesor Snapdragon 800 2,3 GHz, ekran AMOLED 5,7″ o rozdzielczości Full HD, 3 GB pamięci RAM, aparat 13 Mpix, Android 4.3 i baterię o pojemności 2300 mAh.Samsung-Galaxy-Round-angles

Podobieństw do Galaxy Note’a III możemy doszukać się także w wyglądzie – oba urządzenia cechuje zbliżony design, a ich tyły zdobi plastik o fakturze imitującej skórę.

Co myślicie o Galaxy Roundzie? Moim zdaniem wygięty wyświetlacz to interesujący pomysł, lecz nie został w tym przypadku wykorzystany tak, jak mógłby. Może LG będzie miało inną, lepszą wizję?

 

Be Sociable, Share!