batatataman

Marki Nokia i Batman są ze sobą połączone sojuszem. Mogliśmy już widywać fińskie smartfony w filmach o człowieku-nietoperzu, a w przyszłości otrzymamy kolejnego smartfona w batmanowej edycji specjalnej.

Batman to jeden z najpopularniejszych amerykańskich superbohaterów. Jest on z łatwością rozpoznawalny na całym świecie i chyba nie trudno zrozumieć, czemu Nokia postanowiła nawiązać z nim współpracę. Niestety, nie chodzi tu o współpracę mającą na celu powstrzymanie niecnych planów Jokera i zaprowadzenie ładu na naszej planecie, lecz jedynie taką związaną z marketingiem.

Telefony Nokii pojawiały się już w kilku filmach opowiadających o przygodach Batmana. Również Nokia wprowadziła do sprzedaży swego czasu edycję limitowaną paru Windows Phone-ów stworzonych specjalnie dla fanów człowieka-nietoperza. Odznaczały się ona między innymi jego logiem w dolnej części tyłu obudowy.

Okazuje się, że to nie koniec współpracy. Notoryczny „przeciekant” @vikileaks ujawnił informację, że Nokia pracuje nad smartfonem o nazwie kodowej Batman, który ma się oficjalnie nazywać Nokia Lumia 1320. Można wywnioskować, że będzie to specjalna odmiana któregoś z urządzeń fińskiego producenta. Całkiem prawdopodobne, że chodzi o wariację na temat Lumii 1520, która – przypomnę – będzie mieć swoją premierę 22 października podczas Nokia World.

Via

Be Sociable, Share!