IMG_3350

Do Internetu trafiła interesująca galeria zdjęć, na których można zobaczyć Nexusa 4 z zainstalowanym Androidem Key Lime Pie/KitKat. Pomimo tego, że przedstawionemu buildowi Androida sporo brakuje do wersji finalnej, to i tak cechuje się sporą ilością nowinek.

Nie pytajcie mnie jak, lecz ekipie GadgetHelpline udało się posiąść Nexusa 4 z zainstalowanym Androidem 4.4 KitKat. Nie do końca wiadomo, ile w tej rewelacji jest prawdy, lecz spora ilość zdjęć wskazuje na to, że nawet jeśli jest to fejk, to bardzo dopracowany i pracochłonny.

Przede wszystkim, przedstawiony tu Android 4.4 KitKat jest w bardzo wczesnej wersji, która nie do końca musi pokrywać się z tym, co znajdziemy w publicznym wydaniu. Widać to przede wszystkim po tym, że system nawet nie nazywa się KitKat, a Key Lime Pie, czyli tak, jak pierwotnie miał się nazywać jeszcze przed zawarciem umowy z Nestlé.

IMG_3346

Interesującą nowością jest specjalny panel z ustawieniami dla drukarek, który ułatwi drukowanie zdjęć z poziomu  smartfona/tabletu, a nawet zapisze je pod postacią dokumentu PDF. Innym nowym panelem w ustawieniach jest ten dotyczący płatności, w którym będziemy mogli m.in. zarządzać transakcjami zachodzącymi poprzez NFC.

Znany dotychczas dialer zostanie zastąpiony nieco zmienionym. Nowe opcje spotkamy także w aplikacji aparatu i w galerii. W tej pierwszej będziemy mogli zastosować filtry à la Instagram, jak tilt-shift. Zmiany w galerii będą podobne – rozbudowana zostanie funkcja edycji zdjęć.

Poniżej wrzucam całą galerię fotek wykonanych przez GadgetHelpline:

 

Via

Be Sociable, Share!