Android-4.3.1-nexus-7

Użytkownicy tabletu Asus Nexus 7  mogą już teraz aktualizować system do nowej wersji 4.3.1 Jelly Bean. Może to dziwić, lecz jeszcze nie wiadomo, co ta aktualizacja wnosi.

Android zyskał kolejną oficjalną aktualizację. Najnowsza wersja systemu została oznaczona jako 4.3.1 Jelly Bean ( build JLS36I) i powinna być dostępna już wkrótce do wszystkich wspieranych urządzeń z serii Nexus.

Już teraz łatkę aktualizacyjną można pobrać na Nexusa 7 drugiej generacji, a więc tego, który został zaprezentowany przed paroma miesiącami. Nie ma przeszkód, by pobrali ją Polacy, gdyż – podobno – jest dostępna także u nas.

4.3.1

Sama aktualizacja waży jedynie 16 MB, więc wielkich zmian nie wnosi.  Właściwie, to nawet nie wiadomo, co tak naprawdę ona zmienia. Oficjalny komunikat wyświetlający się przed zaktualizowaniem wspomina jedynie o polepszeniu wydajności i stabilności, lecz taką samą informację można było przeczytać także w poprzednich update’ach. Najprawdopodobniej łatka zawiera jakieś hotfiksy i nie ma na celu rozszerzenia funkcjonalności w jakimkolwiek stopniu.

Obecnie bardziej interesującym Androidem jest 4.4 KitKat, który został już zapowiedziany i prawdopodobnie będzie mieć swoją premierę pod koniec bieżącego miesiąca. KitKat przyniesie widoczne zmiany w funkcjonalności i interfejsie i trafi on nie tylko do Nexusów, a także do wielu innych modeli wspieranych przez producentów.

Via

Ciekawe? Podziel się!