bestNokiaLumia1020video

Nokia opublikowała na swoim kanale YouTube widowiskowy klip, który został w całości nagrany za pomocą Nokii Lumia 1020.

Chyba nie ma lepszego sposobu wypromowania funkcji video w smartfonie od nakręcenia nim efektownego i zachęcającego filmiku. Takiego zdania jest Nokia, która pół miesiąca temu pokazała nam wprowadzający w trans klip NY 41×41. Teraz czas na coś bardziej dynamicznego. Spójrzcie sami:


Miejscem, które Nokia wybrała do promocji Lumii 1020 został Santoryn. Jest to wulkaniczna wyspa w Grecji, na której odbyły się zawody Red Bull Art of Motion we freerunie.

Film został nakręcony za pomocą trzech różnych smartfonów Nokia Lumia 1020 i zedytowany za pomocą oprogramowania Adobe Premiere oraz Aftereffects. To właśnie za ich sprawą zostały dodane efekty slow-motion, których normalnie nie da się uzyskać za sprawą tego telefonu.

Trzeba przyznać, że Lumia spisała się świetnie. Widać, że w połączeniu z profesjonalnym kamerzystą i po dobrej postprodukcji można uzyskać naprawdę porządny efekt. Można nawet stwierdzić, że Nokia poradziła sobie wcale nie gorzej od tradycyjnych kamer (choć oczywiście nie mówię o tych z wyższej półki).

 

Ciekawe? Podziel się!