bestNokiaLumia1020video

Nokia opub­likowała na swoim kanale YouTube wid­owiskowy klip, który został w całości nagrany za pomocą Nokii Lumia 1020.

Chyba nie ma lep­szego sposobu wypro­mowa­nia funkcji video w smart­fonie od nakręce­nia nim efek­townego i zachę­ca­jącego filmiku. Takiego zda­nia jest Nokia, która pół miesiąca temu pokazała nam wprowadza­jący w trans klip NY 41x41. Teraz czas na coś bardziej dynam­icznego. Spójrz­cie sami:


Miejscem, które Nokia wybrała do pro­mocji Lumii 1020 został San­to­ryn. Jest to wulkan­iczna wyspa w Grecji, na której odbyły się zawody Red Bull Art of Motion we freerunie.

Film został nakrę­cony za pomocą trzech różnych smart­fonów Nokia Lumia 1020 i zedy­towany za pomocą opro­gramowa­nia Adobe Pre­miere oraz After­ef­fects. To właśnie za ich sprawą zostały dodane efekty slow-motion, których nor­mal­nie nie da się uzyskać za sprawą tego telefonu.

Trzeba przyz­nać, że Lumia spisała się świet­nie. Widać, że w połącze­niu z pro­fesjon­al­nym kamerzystą i po dobrej post­pro­dukcji można uzyskać naprawdę porządny efekt. Można nawet stwierdzić, że Nokia poradz­iła sobie wcale nie gorzej od trady­cyjnych kamer (choć oczy­wiś­cie nie mówię o tych z wyższej półki).

 

Ciekawe? Podziel się!