nice-android-wallpapers-hd-1600x1200

Czas na kolejne podsumowanie miesiąca dla systemu Android. Jelly Bean radzi sobie bardzo dobrze i można go spotkać na niemalże co drugim urządzeniu z OS-em Google’a.

 523

Jeszcze parę miesięcy temu narzekałem, że osiwiały ze starości Gingerbread jest najpopularniejszą odmianą Androida.Na szczęście, obecna sytuacja zmieniła się diametralnie – Gingerbread znajduje się sporo za Jelly Beanem, lecz wciąż przed Ice Cream Sandwichem.

No właśnie, Jelly Bean. Najnowszy Android znalazł się na samym przedzie i radzi sobie wyśmienicie. Wersja 4.1 znajduje się na 36,5% smartfonów/tabletów/piekarników; Jelly Bean 4.2 na 10,6%; z kolei 4.3 na nieznacznym 1,5%. Łącznie to jednak daje wynik 48,6%. Nieźle!

Można dostrzec także słabnącą pozycję 4.0 Ice Cream Sandwicha – ta odmiana Androida znajduje się na co piątym urządzeniu.

Najbliższe miesiące przyniosą nam z pewnością kolejne zmiany. Pod koniec października ma zostać przedstawiony Android 4.4 KitKat, lecz początkowo trafi z pewnością wyłącznie do grona największych zapaleńców zielonego robocika.

Poniżej zamieszczam także pozostałe statystyki dotyczące wrześniowego stanu systemu Android takie, jak procentowy udział smartfonów o różnych przekątnych i gęstości pikseli:

123

666

Via

Be Sociable, Share!