vertu-constellation-v-collage-1380693543

Wszyscy Twoi znajomi mają Galaxy S4 i nowiutkie iPhony? Z pewnością ciężko Ci będzie znaleźć telefon, którym wzbudzisz ich zainteresowanie. Na szczęście istnieje taka firma jak Vertu, która zaprezentowała swojego nowego smartfona, i tym samym wkroczyła na nieznane wody w kwestii jakości, materiałów i ceny.

Vertu to jeden z najbardziej specyficznych producentów smartfonów. Jest to firma będąca niegdyś oddziałem Nokii, która zajmuje się produkcją wybitnie ekskluzywnych telefonów. Przedstawiła ona właśnie swój drugi telefon pracujący na platformie Android i nazywa się Constellation.

Oczywiście tym, na co każdy fan smartfonów zwraca największą uwagę, są parametry techniczne takie, jak moc obliczeniowa czy rozdzielczość ekranu. Gdyby patrzeć na Vertu jedynie pod tym względem, stwierdziłbym, że jest to sztandarowy przedstawiciel średnio-wysokiego segmentu. Znajdziemy w nim procesor Snapdragon S4 Pro 1,7 GHz, ekran 4,3″ 720p, tylny aparat 13 Mpix i przedni 1,3 Mpix, akumulator 1 800 mAh i Androida 4.2. Smartfon ma być oferowany wyłącznie w wersji 32 GB. Niestety, w telefonie na próżno szukać łączności LTE.

vertu-constellation-v-back

vertu-constellation-v-side-1380693184

To, co jednak jest tu ważniejsze, to ekskluzywne opakowanie. Obudowa Vertu Constallation została wykonana z tytanu, a jej tylna część została obita najprawdziwszą skórą. Klient może wybrać jeden spośród pięciu jej kolorów, w tym m.in pomarańczowym. Ekran jest chroniony przez szafirowe szkło (nigdy wcześniej nie użyto w żadnym urządzeniu mobilnym aż tak dużej tafli szafirowego szkła), a każdy egzemplarz składany jest ręcznie gdzieś w Wielkiej Brytanii.

To wszystko jednak nie usprawiedliwia ceny, która jest absurdalnie droga i wynosi 4 900€, czyli ponad 20 tys. zł! No cóż – hit sprzedaży to na pewno nie będzie 😉

Via

Be Sociable, Share!