oled-smartphone-660x330

O smartfonach z elastycznymi ekranami mówi się już od dawna i często słyszy się o nich, że zostaną przedstawione lada chwila. Kto wie, może ten stan rzeczy zmieni LG, które ponoć intensywnie pracuje nad takim smartfonem?

Najwięcej doświadczenia w dziedzinie elastycznych wyświetlaczy ma z pewnością Samsung, który nad tą technologią pracuje od wielu lat. Kilkukrotnie pokazywał już na różnych targach ekrany wygięte w różne wariackie kształty, lecz do tej pory ta technologia wciąż nie trafiła do urządzeń sprzedawanych komercyjnie.

Letarg Samsunga może wykorzystać drugi koreański gigant – LG. Najnowsze doniesienia mówią, że także i ten producent pracuje w pocie czoła nad elastycznymi wyświetlaczami. Jakby tego było mało, już w tym roku może nadejść premiera pierwszego smartfona z takim ekranem. Możliwe, że urządzenie będzie się nazywać LG X, lecz może to być tylko tymczasowa nazwa kodowa.

Nie należy się spodziewać, że ten (oraz kolejne) smartfon będzie giętki tak, że będziemy mogli go np. zwijać w rulon. Niestety, obecnie jest to niewykonalne m.in. ze względu na pozostałe komponenty komórek, jak np. bateria. Mimo wszystko, zakrzywiony ekran to też postęp i krok naprzód, choć może nie tak wielki, na jaki większość z nas liczy. W każdym razie, nie jest to jakieś science-fiction.

Via

Ciekawe? Podziel się!