Screen-Shot-2013-09-30-at-21.00.54

Można odnieść wrażenie, że tegoroczna konferencja Nokia World będzie wyjątkowo interesująca. Zostaną na niej pokazane nie tylko smartfony z najwyższej półki, lecz także te bardziej budżetowe. Wśród tych znajdzie się Lumia 525.

Konferencja Nokii w Abu Zabi zdaje się być najważniejszym tegorocznym wydarzeniem dla tej firmy, które przyćmi m.in. premierę Lumii 1020. Widać, że Finowie starają się jak tylko mogą i próbują do siebie przyciągnąć klientów na wiele różnych sposobów. Z tego powodu przedstawią wkrótce szereg nowych urządzeń różniących się ceną, rozmiarami i zastosowaniem.

Oczywiście, najciekawszą z premier zostanie Lumia 1520. Co do tabletu Lumia 2520 nie jestem przekonany z powodu niewłaściwego wyboru systemu operacyjnego (Windows RT) i wróżę mu nieciekawą przyszłość. Całkiem przyjemnie prezentują się maluchy z serii Asha, choć w sumie są to tylko namiastki smartfona. Co innego w przypadku Lumii 525 – będzie to co prawda smartfon z niskiej półki, ale za to znacznie bardziej multimedialny od nowych Ash.

 

 

Na temat Lumii 525 dowiedzieliśmy się dopiero teraz za sprawą nikogo innego, jak @evleaksa. Stwierdził on, że charakteryzuje się nazwą kodową Glee (powinniśmy się spodziewać rozbudowanych funkcji muzycznych? Może…) . Do sieci trafił też wynik testów benchmarkowych tego telefonu, z których wynika np. to, że otrzyma rozdzielczość ekranu 480 x 800 pikseli. Procesor graficzny Adreno 305 i dwa rdzenie sugerują, że będziemy mieć do czynienia z CPU Snapdragon S4 Plus. Wyniki testów i szczątkową specyfikację sprzętową możecie znaleźć tutaj.

Pamiętajcie – Nokia Lumia 525 jak i inne urządzenia Nokii zadebiutują 22 października, czyli we wtorek za trzy tygodnie.

Via

Be Sociable, Share!