nexus-51_large_verge_medium_landscape

Wkrótce możemy się spodziewać premiery kolejnego smartfona z linii Nexus. Wyciekł on na kolejnym zdjęciu i wiele wskazuje na to, że będzie godnym następcą Nexusa 4. Mowa oczywiście o Nexusie 5 wyposażonym w procesor Snapdragon 800.

LG Nexus 5 trafiał do sieci już kilkukrotnie. Jednakże, nowa fotka przedstawia go chyba najdokładniej spośród wszystkich opublikowanych w sieci do tej pory. Wrzuciłem ją do nagłówka tego wpisu.

Wygląd nowego Nexusa może być dyskusyjny. Mi osobiście jawi się on jako niezbyt urodziwa maszynka, lecz możliwe, że to to wina obecnie dostępnych zdjęć – liczę na to, że w rzeczywistości zrobi na mnie lepsze wrażenie. Mimo wszystko nie uważam, by designem pobił bardzo ładnego Nexusa 4.

nexus-5-fcc

 

nexus-5-1020-rumor_large_verge_medium_landscape

Wygląd wyglądem, lecz zdecydowanie większe znaczenie ma specyfikacja sprzętowa. A na tą narzekać nie można. Nieoficjalne dane mówią o mocarnym Snapdragonie 800 2,3 GHz, 2 GB pamięci RAM, aparacie o rozdzielczości 8 Mpix (i dodatkowym, przednim 1,3 Mpix) i pięciocalowym wyświetlaczu Full HD. Bateria ma odznaczać się pojemnością 2 300 mAh. Możemy liczyć także na NFC, LTE i premierowego Androida 4.4 KitKat.

Premiera Nexusa 5 powinna nastąpić pod koniec października. Wraz ze smartfonem Google zaprezentuje kolejną odsłonę swojego systemu, czyli Androida 4.4 KitKat.

Via/Via

 

Be Sociable, Share!