bt4wp8

Aktualizacja oprogramowania dla smartfonów Nokia Lumia miała przynieść wsparcie dla standardu Bluetooth 4.0 LE. Teraz wychodzi na jaw, że z tej metody łączności będą mogły korzystać jedynie Nokia Lumia 520, 620, 625 i 720.

Bluetooth 4.0 LE nie będzie wspierany przez wyższe modele Nokii, jak Nokia Lumia 1020, 920 czy 820. Do tej pory nieśmiało mówiło się o tym, że aktualizacja GDR3 wprowadzi ten standard przesyłu danych do każdego ze smartfonów Nokia Lumia, lecz okazuje się, że będzie inaczej.

Australijski oddział Nokii podał na Twitterze następującą wiadomość:

 

 

W tłumaczeniu: Technologia Bluetooth v4.0 LE nie będzie dostępna dla bieżących topowych urządzeń Lumia z powodu ograniczeń sprzętowych.

Bluetooth 4.0 Low Energy to standard umożliwiający łączenie się z różnymi urządzeniami przy mniejszej maksymalnej prędkości transferu i mniejszym zasięgu niż w standardowym profilu Bluetooth, lecz zużywający znacznie mniej energii. Rozwiązanie to doskonale się sprawdza w przypadku m.in. zegarków bluetooth, czujników tętna itp.

Może dziwić, że wyższe modele Nokii mają takie ograniczenia sprzętowe, a niższe już nie. W sferze domysłów pozostaje już to, czy Bluetooth 4.0 LE trafi do urządzeń, które zadebiutują 22 października w Abu Zabi. Bądźmy jednak dobrej myśli. Nokia Australia w swojej wiadomości umieściła słowo: bieżące (current), co może być słowem-kluczem.

Via

Be Sociable, Share!