Lenovo-Vibe-Z-K910-Hands-on-GSM-Insider-Image-1

Lenovo to kolejna chińska firma, która ma w swojej ofercie smartfona o bardzo dobrych podzespołach i jeszcze lepszej cenie. Lenovo Vibe Z to zdecydowanie sprzęt godny uwagi.

Lenovo podczas niedzielnej konferencji prasowej zaprezentowało dwa nowe smartfony: Vibe X i Vibe Z. Oba przynależą do wyższej klasy, choć bardziej interesującym urządzeniem jest Vibe Z. Dla nas jest to powód do zadowolenia, gdyż spośród tych dwóch tylko on trafi do sprzedaży międzynarodowej.

Vibe Z powinien zadowolić nawet najbardziej wymagającego maniaka benchmarków. Znajdziemy w nim procesor Qualcomm Snapdragon 800, 2 GB pamięci RAM, wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,5″, główny aparat 13 Mpix i przedni aż 5 Mpix. System operacyjny zarządzający tym sprzętem to oczywiście Android, w tym przypadku w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Lenovo już teraz ogłosiło, że w przyszłości dostarczy aktualizacje systemowe do Androida 4.3 i 4.4 KitKat.

Lenovo-Vibe-Z-K910-Hands-on-GSM-Insider-Image-2

Lenovo na tle innych smartfonów wyróżnia się wytrzymałą i elegancką obudową. Została wykonana z metalu, co spodoba się przeciwnikom taniego plastiku. Wrażenie robi także jej grubość wynosząca zaledwie 6,9 mm.

Lenovo Vibe Z już został uchwycony w testach benchmarkowych AnTuTu, w których uzyskał rewelacyjny wynik 34072 punktów. Samsung Galaxy S4 i HTC One mogą się pochwalić wynikami nie dochodzącymi do 30 000 punktów. China power!

Lenovo-Vibe-Z-K910-Benchmark-GSM-Insider-Image-3

Niestety, cena i data wejścia do sprzedaży są obecnie nieznane.

Via

Be Sociable, Share!