kura

Producenci smartfonów (m.in. Samsung) lubią czerpać inspiracje z natury. LG udowadnia nam, że w tej kwestii jest o krok przed konkurencją. W krótkim i zabawnym filmiku wyjaśnił, co dobrego przyniosła jego inspiracja… kurą.

Co wspólnego mają ze sobą kura domowa i smartfon? Mogłoby się wydawać, że zupełnie nic. LG opublikowało naprawdę udany filmik, w którym udowadnia nam, że nawet kura może być źródłem inspiracji dla twórców smartfonów. Wszystko się sprowadza do jednej niezwykłej zdolności tych zwierząt. Zresztą, obejrzyjcie sami:

 To, w jaki sposób kura potrafi utrzymywać stałą pozycję głowy niezależnie od tułowia przypomina optyczną stabilizację obrazu (OIS). Jest ona wykorzystywana w aparatach niektórych smartfonów, wśród których jest oczywiście LG G2. Oczywiście, posiadanie kury domowej i przeznaczonego dla niej kasku z kamerą FullHD jest rewelacyjne samo w sobie, lecz z pewnością w niektórych przypadkach nagranie za jej pomocą dobrego video może być problematyczne. Optyczna stabilizacja obrazu w smartfonach może zapewnić podobny efekt w znacznie łatwiejszy w użytkowaniu sposób.

Biorąc pod uwagę wyłącznie smartfony, optyczna stabilizacja obrazu została wykorzystana po raz pierwszy w Nokii Lumia 920. Od tego czasu można zyskuje na popularności. Możemy na nią natrafić w Lumii 1020, HTC One i – oczywiście – LG G2, a plotki głoszą, że trafi ona też do Nexusa 5 i Samsunga Galaxy S5.

 

Be Sociable, Share!