BVNQjTBCAAAT2hM

Choć do konferencji Nokii pozostał jeszcze prawie miesiąc, to już teraz wiemy sporo o urządzeniach, które zostaną tam zaprezentowane. Kolejnym z nich ma być Nokia Asha 502.

@evleaks jak zwykle nie próżnuje i znowu odwalił kawał dobrej roboty. Tym razem za jego sprawą do sieci przedostał się render prasowy kolejnej komórki Nokii, która najpewniej zostanie zaprezentowana podczas październikowej konferencji Nokii w Abu Zabi. Chodzi o Nokię Asha 502.

 

Po nazwie i wyglądzie możemy się spodziewać, że będzie to nieznacznie ulepszona Asha 500. Jedyną różnicą, którą dostrzegłem jest jednostka aparatu. W Ashy 502 została ona bardziej wyeksponowana poprzez otoczkę przypominającą tą z mocniejszych Lumii. Można zauważyć też napis z rozdzielczością aparatu – 5 Mpix, lecz brakuje sygnatury firmy ZEISS, więc nie oczekujmy cudów od tej komórki.

Możemy wnioskować, że Nokia 502 będzie Nokią 500 z ulepszonym aparatem. W takim razie, pięćsetka powinna otrzymać sensor 3,2 lub 2 Mpix.

ashasahs

Nokia Asha 502 – jak i inne telefony z tej serii – zostanie wyposażona w autorski system operacyjny wykorzystujący sterowanie gestami SwipeUI i Fastlane, czyli społecznościowy ekran główny. Belka powiadomień wskazuje, że Asha 502 będzie oferowana w wariancie Dual-SIM.

Na jej premierę powinniśmy czekać do 22 października. Wtedy mieć będzie konferencja Nokii, o której wspominałem.

Via

Be Sociable, Share!