BVESLMzCUAAFEtw

Akce­so­rium Nokia Trea­sure Tag ma być małym brelok­iem, którego będziemy w stanie zlokali­zować za pomocą smart­fona. Jeśli zdarza Wam się gubić różne przed­mioty, być może to jest akce­so­rium stwor­zone właśnie dla Was.

O Nokia Trea­sure Tag usłyszeliśmy w końcówce lipca za sprawą grafiki, która trafiła w ręce ekipy The Verge. Do tej pory był to jedyny raz, kiedy to mieliśmy do czynienia z infor­ma­c­jami na temat tego urządzenia. Nie zyskało ono rozgłosu w sieci, lecz trudno się dzi­wić: jest to tylko bre­loczek, a w między­cza­sie mieliśmy do czynienia z wieloma ciekawszymi infor­ma­c­jami ze świata Nokii (jak np. o Nokii Lumia 1520). Teraz Trea­sure Tag pojawia się w sieci po raz drugi, a jest to zasługa nie kogo innego, jak @evleaksa.

Screen-Shot-2013-07-29-at-13.23.56-600x406

Nokia Trea­sure Tag ma być wyposażony m.in. w NFC i Blue­tooth 4.0, dzięki którym będziemy mogli parować go ze smart­fonem i lokali­zować za pomocą LiveSighta lub odd­ziel­nej aplikacji. Dzi­ała to też na odwrót — naciśnię­cie przy­cisku na Trea­sure Tagu spowoduje wydawanie odgłosów przez komórkę, dzięki czemu będziemy mogli ją łatwo znaleźć w najbliższym otoczeniu.

Pre­miera tego akce­so­rium niemal na pewno odbędzie się pod­czas październikowej kon­fer­encji w Abu Zabi, o której napisałem co nieco w tym wpisie.

Via

Ciekawe? Podziel się!