BVESLMzCUAAFEtw

Akcesorium Nokia Treasure Tag ma być małym brelokiem, którego będziemy w stanie zlokalizować za pomocą smartfona. Jeśli zdarza Wam się gubić różne przedmioty, być może to jest akcesorium stworzone właśnie dla Was.

O Nokia Treasure Tag usłyszeliśmy w końcówce lipca za sprawą grafiki, która trafiła w ręce ekipy The Verge. Do tej pory był to jedyny raz, kiedy to mieliśmy do czynienia z informacjami na temat tego urządzenia. Nie zyskało ono rozgłosu w sieci, lecz trudno się dziwić: jest to tylko breloczek, a w międzyczasie mieliśmy do czynienia z wieloma ciekawszymi informacjami ze świata Nokii (jak np. o Nokii Lumia 1520). Teraz Treasure Tag pojawia się w sieci po raz drugi, a jest to zasługa nie kogo innego, jak @evleaksa.

Screen-Shot-2013-07-29-at-13.23.56-600x406

Nokia Treasure Tag ma być wyposażony m.in. w NFC i Bluetooth 4.0, dzięki którym będziemy mogli parować go ze smartfonem i lokalizować za pomocą LiveSighta lub oddzielnej aplikacji. Działa to też na odwrót – naciśnięcie przycisku na Treasure Tagu spowoduje wydawanie odgłosów przez komórkę, dzięki czemu będziemy mogli ją łatwo znaleźć w najbliższym otoczeniu.

Premiera tego akcesorium niemal na pewno odbędzie się podczas październikowej konferencji w Abu Zabi, o której napisałem co nieco w tym wpisie.

Via

Be Sociable, Share!